Korucu Makina | Kurumsal
21532
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21532,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

HAKKIMIZDA

KORUCU, 1980 yılında halen Genel Müdürlük görevini sürdürmekte olan Veysel KORUCU tarafından kurulmuştur. KORUCU, o günden bu yana sürekli gelişen teknolojisiyle ve globalleşen standartlara uyum sağlayarak sürekli gelişmektedir. Sanayileşme ile birlikte ortak enerji kullanımı, enerji iletim sistemleri ve bu sistemlerin güven ve dayanıklılığını sağlayan yardımcı malzemelere duyulan kuruluşlarından olan KORUCU, barajlardan evdeki prize kadar uzanan hat üzerinden iletkenleri taşıyan, birleştiren ve koruyan sistemleri ve malzemeleri üretmektedir. KORUCU ürünleri, her türlü enerji iletim sistemlerine uygun olarak, maksimum mukavemet ve dış etkenlere dayanabilecek, gereksiz ağırlık vermeyecek, kolay monte edilebilecek biçimde imal edilmektedir. KORUCU, müşterilerinden gelen talep doğrultusunda 0.100 gr’dan 20 kg’a kadar sıcak dövme işlerini ve alüminyum kokil döküm işlerini kendi bünyesinde ISO 9001:2000 kalite güvencesiyle gerçekleştirmektedir.

KORUCU ürünleri, istek üzerine sıcak daldırma galvanizli imal edilerek kullanım yerine göre bir seçim yapma imkanı vermektedir. Sıcak daldırma galvaniz; dayanıklılık açısından en ideal kaplama şeklidir. Bu yöntemle kaplanmış olan malzemelerin korozyona karşı dayanma süresi ortamına göre 20 – 40 yıldır. KORUCU ürünlerinde sıcak daldırma kaplama işleri, ürünler son biçimlerini aldıktan sonra yapılmaktadır. KORUCU, 1996 yılında Türkiye genelinde ilk 410. sırada Türk Standartları Enstitüsü Kalite Uygunluk Belgesi almıştır. 2000 yılında ise dünya standartlarına ISO 9001:2000 versiyonu Kalite Sistem Belgesi ve Türk Standartları Enstitüsü İmalatta Yeterlilik Belgesi ile kalite politikasının yenilikçi yapısını güçlendirmiştir. KORUCU, enerji iletim hatlarında güvence unsuru olan standart ürünleri ve özel üretim olanakları ile hizmetinizdedir.

GÜÇ

Fabrikamızda üretilen dövme parçaların ve alüminyum kokil-enjeksiyon döküm parçaların kalıpları, kalıp tasarım ekibimiz tarafından CAD programları ile hazırlanmakta, tecrübeli elemanlarımızca ileri teknoloji CNC makinelerinde işlenmektedir. 100 gr’dan 20 kg’a kadar yaklaşık 1500 değişik parçanın sıcak dövme işlemini, 100 gr’dan 15 kg’a kadar alüminyum döküm işlemini yapan KORUCU MAKİNE, ağırlıklı olarak üretimini yaptığı enerji nakil ve iletim hattı hırdavatlarının yanı sıra otomotiv sektörüne ve savunma sanayine yedek parça üretmektedir.